Tarih:30 Ocak 2023

B Sınıfı Ehliyetle Kullanılan Motosiklet Modelleri

birevim faizsiz araba

Ehliyet düzenlemesi ile birlikte sınıflarda değişti. Artık motosiklet kullanmak için dahi motorun gücüne göre değişen ehliyetler bulunuyor. İnsanların en çok merak ettikleri B sınıfı ehliyeti olan birisinin nasıl bir motor kullanacağı oluyor.

Bu ehliyetin kullanabileceği motorlar maksimum 50 cc olmalıdır. Kanunen bu güce sahip olan motorları B sınıfı ehliyet sahibi herhangi bir kişinin kullanabilme imkanı bulunuyor. Bunların ayrıca trafik sigortası ve aynı zamanda MTV’den muaf olması da bunlara olan ilgiyi artıyor.

B Sınıfı Ehliyet Kullanabilen Motosiklet Modelleri

Aşağıda yer alan altı farklı markaya ait motosikletler B sınıfı ehliyet ile rahatça kullanılabiliyor. Bu motorlar hakkında detaylı bilgiler yazının devamında yer alıyor.

ARORA AR50-5 VESTA

ARORA motosiklet firması tarafından üretilen AR50-5 Vesta modeli B sınıfı ehliyete uygun olanlardan bir tanesidir. Önde disk fren, arkada kampana bulunan bu motosiklet tek silindirli 4 zamanlı olacak şekilde üretiliyor. Havalı bir soğutma sistemine sahip olan araç 49 cc olacak şekilde üretilerek satılıyor.

Sadece 3 beygir güç üretebilen bu motosikletin ateşleme sistemi CDI olarak sunuluyor. Benzinli bir motora sahip olan araç otomatik vites ile birlikte sunuluyor. Şehir içi kullanımı konusunda ideal olan bu aracın birden fazla renk seçeneği bulunuyor. Sizde bu renk seçenekleri arasından istediğiniz herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz.

FALCON SOFT

Falcon firması tarafından üretilen SOFT modeli de B sınıfı ehliyete uygun bir seçenek olarak sunuluyor. 4.4 litrelik bir motora sahip olan bu araç 49 cc olarak sunuluyor. Tek silindirli olan bu araç 4 zamanlı bir şekilde güç üretiyor. Motorun soğuması havalı olarak sunuluyor. 2,1 kW’lık bir güce sahip olan motor 1.1 metre yüksekliğe, 1,65 metre uzunluğa ve sadece 82 kilo ağırlığa sahiptir.

Maksimum yük kapasitesi 150 kilo olan araç için en ideal ön ve arka için 3,50-10 olarak sunuluyor. Frenler ön kısımda disk, arka kısımda kampana olacak şekilde sunuluyor. Şehir içine uygun olan bu motosiklet en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

KANUNİ Nev

KANUNİ firması tarafından üretilen Nev 50 adı verilen seçenek B ehliyet için tercih edilenlerden bir tanesidir. Maksimum hızı 45 km/s olan bu araç 3 beygir olarak sunuluyor. 2,8 nM tork gücüne sahip olan araç otomatik şanzıman seçeneği ile birlikte sunuluyor.

Elektrikli bir çalışma sistemine sahip olan motosiklet benzinli motor seçeneği ile sunuluyor. Yakıt besleme sistemi enjeksiyon olan seçenek firma tarafından üç farklı renk ile birlikte sunuluyor. Şık ve konforlu bir tasarıma sahip olan bu araca maksimum iki kişilik olacak şekilde koltuk sistemi bulunuyor. Kırmızı, gri ve beyaz seçenekleri firma tarafından özel olarak sunuluyor.

KRAL Loyal

KRAL Motor tarafından üretilen Loyal modeli firmanın en çok tercih edilen B sınıfı ehliyet ile kullanılabilen seçeneği olarak sunuluyor. 46,5 cc güce sahip olan bu motosiklet 3 beygir olarak sunuluyor. LOYAL 50 olarak da bilinen bu iki tekerlekli motosiklet Euro 5 normlarına uygun olarak sunuluyor.

Küçük eşyaların rahatça koyulabileceği ön torpido yapısı sayesinde rahatça yolculuk yapabilmesinize imkan tanıyor. Ön disk fren sistemi sayesinde ani duraklamalar daha kolay oluyor. Bu da motosikleti hem konforlu ve hem de emniyetli bir hale getiriyor. Kırmızı, beyaz, siyah, mavi gibi renk seçenekleri bulunan motosiklet maksimum 45 km/s hıza ulaşabilme kapasitesi ile sunuluyor.

KUBA Reiz

KUBA Motor tarafından üretilen Reiz 50 modeli kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile sunuluyor. 4 şanzımanlı bir vitese sahip olan bu araç azami yük olarak 245 kilo taşıyabiliyor. Boş ağırlığı 95 kilo olan motosiklette 3 litrelik bir yakıt tankı bulunuyor.

Özel bir karbüratör sistemi bulunan bu araç ön fren sistemi disk, arka fren sistemi kampana olacak şekilde sunuluyor. Hava soğutmalı bir şekilde çalışan Kuba Reiz 50 modeli maksimum 45 km/s hız ile birlikte sunuluyor. Tek silindirli bir motora sahip olan bu B ehliyete uygun olan motosiklet için özel değişiklikler için firma ile irtibata geçmeniz yeterli oluyor.

YUKİ Snoppy

YUKİ Motor tarafından üretilen Snoppy adı verilen model benzinli motor seçeneği ile sunuluyor. Elektrik gücünü jel akü ile sağlayan bu araç analog kilometre saat ile birlikte geliyor. B sınıf ehliyete uygun olmasının yanında MTV’den ve Trafik Sigortasından da muaf olan bu araç otomatik vitesli olarak geliyor.

Teknik anlamda sınıfının en iyisi olarak görülen Yuki Snoppy, aynı zamanda maksimum 45 km/s hıza ulaşabiliyor. Ön kısımda ki sepet, dingil kısmında bulunan ayak boşluğunun rahatlığı gibi birçok detay motosikletin öne çıkmasına yardımcı oluyor.

Her anlamda en iyi seçenekler arasında yer alan bu motosiklet diğerleri gibi B sınıfı ehliyete uygun olması sebebiyle çok fazla tercih sebebi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir