Tarih:4 Ekim 2023
3 Tekerlekli Motosiklet Modelleri

Ülkemizde Satılan 3 Tekerlekli Motosiklet Modelleri

birevim faizsiz araba

Yeni bir tarz oluşturma konusunda hızlı bir şekilde piyasaya giren üç tekerlekli motosikletler sürekli olarak yenilenerek yollardaki yerlerini alıyorlar. Motosiklet hissini yaşamak ancak o riski almak istemeyenler için üç tekerlekli motosikletler en iyi tercih olarak sunuluyor. Ülkemizde üç tekerlekli motosiklet sayısı ve modeli giderek artıyor.

Sizde bu konuda meraklıysanız ve ne alacağınız konusunda net bir bilgi sahibi değilseniz öncelikle Türkiye’de satışta bulunan üç tekerlekli motosiklet modellerine bakmayı ihmal etmemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra sizin için güç, tasarım ve fiyat anlamında en iyi olan seçeneği bulmak çok zor olmayacaktır. Bu konuda dikkatli olmak için neye bakacağınızı bilmek yeterli olacaktır.

Türkiye’de Üç Tekerlekli Motosiklet Modelleri

Türkiye’de bu konuda şimdilik çok fazla seçenek olmamakla birlikte yine de alınabilecek ve kendinizi mutlu hissetmenize yardımcı olacak seçeneklerde bulunuyor. Bu seçeneklerin teknik verileri ve fiyatlarına bakarak sizlerde en doğru tercihi yapmayı başarabilirsiniz.

Yamaha Niken Üç Tekerlekli Motosiklet

Yamaha firması tarafından özel olarak üretilen Niken modeli üç tekerlekli olarak sunuluyor. Ön kısımda bulunan iki tekerlek ile daha net bir yol tutuş imkanı sunulmasının yanında motosiklet limitlerinin yüksek olmasına da imkan tanıyor. Daha çok dağ yollarında kullanılan motorların tarzına sahip olan bu Niken modeli farklı güç seçenekleri ile insanların başlıca tercihleri arasında yer alıyor.

Üç silindirli ve dört zamanlı bir motora sahip olan motoru sıvı soğutmalı olarak sunuluyor. DOHC ve 4 subap motor hacmi ile dikkat çekiyor. Motorun sıkıştırma oranı 11.5:11 olarak sunuluyor. Bu seçeneğin maksimum beygir gücü 115 beygir olarak sunuluyor. Vites geçişlerini kolaylaştırmak için debriyaj tipi olarak ıslak seçenek sunulurken, ateşleme işlemi için TCI şanzıman sıralı sistem sunuluyor.

Yamaha Niken modeli 6 ileri vites sayesinde rahatça hızlanma ve kontrol edilme şansını da kullanıcısına sunuyor. Yakıt aktarımı zincirli olması sayesinde kolay aktarım sunuluyor. Bu üç tekerlekli motosiklet modelini almak isteyenlerin yapması gereken 2022 yılında ki fiyatı ödemesi gerekiyor.

  • Yamaha Niken Fiyatı : 411.400 TL

Yamaha Tricity Üç Tekerlekli Motosiklet

Yamaha üç tekerlekli motosiklet konusunda sektörün en önde gelen firması olarak dikkat çekiyor. Tricity modeliyle insanların aradıkları zevki yaşamalarına ve aynı zamanda kendilerini güvende hissetmelerine imkan tanıyorlar. Bu motorda iki farklı motor seçeneği firma tarafından sunuluyor. Gücün önde bulunan iki tekerden çekilmesi ve dengeli bir yapıya sahip olması kolay kullanıma imkan tanıyor.

Yamaha Tricity modeli 155 cc ve 300 cc olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile birlikte sunuluyor. Bu farklı güçlerin de sizlere aktarılmasına imkan tanımış oluyor. 11.1 kW ve 20,6 kW olarak sunulan güçlere sahip olan motorlarda farklı emisyon oranları ve şanzıman seçenekleri bulunuyor.

Yamaha Tricity modern tasarımı sayesinde kullanıcıların her istediklerine sahip olabilme imkanı sunuyor. Güçlü torkları sayesinde çekiş gücü sunan motorlar sıvı soğutmalı olarak sunuluyor. İki seçenekte 4 subaplı ve aynı zamanda 4 zamanlı olarak müşterilerin beğenisine sunuyor. Sizlerde bu iki seçenek arasından hangisini isterseniz ona göre teklifte bulunmayı belirlemiş oluyorsunuz.

Piaggio MP3 Üç Tekerlekli Motosiklet

Üç tekerlekli motosiklet almak isteyenler için sunulan bir diğer modelde İtalyan markası olan Piaggio tarafından sunuluyor. MP3 adı verilen bu motorsiklet üç tekerlekli bir scooter olarak lanse ediliyor. İki tekerlekli bir sisteme sahip olması hem kullanıcın rahat etmesine hem de artçı olarak bilinen ikinci yolcunun rahat olmasına imkan tanıyor. Scooter tarzı ile dikkat çeken bu üç tekerlekli motosiklet dikkat çekici teknik verileri ile de öne çıkıyor.

22.2 kW’lık bir güce sahip olan bu motosiklet 330cc olarak sunuluyor. 4 subaplı ve 4 zamanlı olarak sunulan bu motorun ön frenleri hidrolik kontrole sahiptir. 12 litrelik bir depoya sahip olan bu motosiklet uzun süre rahatça seyahate etmenize de imkan sağlamayı amaçlıyor.

Piaggio MP3 modeli üç tekerlekli seçenekler arasında dikkat çekici modellerden bir tanesidir. Hem tasarımı hem de teknik verileri ile sizlerde eğer üç tekerlekli bir motor sahibi olmak istiyorsanız bu seçeneğe yönelmeyi düşünebilirsiniz.

Üç Tekerlekli Motosikletlerin Avantajları

Son yıllarda giderek daha popüler bir hale gelen üç tekerlekli motosikletler birçok açıdan kullanıcısına rahatlık sağlaması ile dikkat çekiyor. En önemli avantajı trafikte rahatça hareket etmenize yardımcı olmasıdır. Ayrıca park konusunda sizi önemli oranda rahatlatıyor. Bildiğiniz gibi motosiklet ayaklıkları sebebiyle geniş bir alana park edilmesi gerekirken, bu seçeneği kolayca bulunduğu noktaya koyabiliyorsunuz.

Üç tekerlekli motosikletler her ne kadar benzinli olarak sunuluyor olsa da dünyanın bazı noktalarında elektrikli olarak sizlere sunuluyor. Trafikte rahatça görünür olması kaza riskini arttırırken, viraj alabilme kabiliyeti bir arabaya yakın bir performans sunuyor. Bu detaylar bu seçeneğin daha güvenilir ve sağlam bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Neden Üç Tekerlekli Motosiklet Almalıyım

Yazımızda sizlere üç farklı seçenek sunduk. Bunların yanında diğer modelleri de inceleyebilirsiniz. Popüler olmalarının altında sadece yeni bir ürün olarak sunulmaları yatmıyor. Aynı zamanda birçok özellikle gelmeleri ile dikkat çekiyor. En önemlisi iki tekerlek sayesinde ciddi bir çekiş gücü sağlıyor. Aynı zamanda kontrolü kaybetme imkanını minimize ediyor.

Tam bir otomobil hissi vermiyor olmasa da motosikletlerin taşıdığı riski de taşımıyor. Şehir içerisinde motosiklet keyfini yaşamak isteyen ancak yüksek risk almak istemeyenler için bu seçenek üst sıralarda gelmeye başlayacak gibi duruyor. Sizlerin bu konuda yapması gereken ilk işlem doğru tercihi yapmak olacaktır. Tabi bunun için de en doğru şekilde araştırma yapmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir